Serwis zawiesi

Łańcuchy to nasza specjalność, dlatego dbając o ich bezpieczeństwo i funkcjonalność  przygotowaliśmy nową usługę mobilny serwis zawiesi.

Mobilne urządzenie do kontroli jakości łańcucha umożliwia wykonanie kontroli w dowolnie wyznaczonym miejscu.

Badanie wad na powierzchni każdego ogniwa łańcucha odbywa się metodą magnetyczno-proszkową i  jest zgodna z DIN 685 część 5 i UVV18.4.

Wprowadzane przez ostatnie lata Europejskie Normy wskazują jednoznacznie na konieczność wykonywania kontroli szczegółowych zawiesi w okresach nie przekraczających 12 miesięcy lub odpowiednio krótszych.

Badanie magnetyczno-proszkowe jest jedną z najbardziej czułych, wiarygodnych i wydajnych metod nieniszczących,służących kontroli powierzchni materiałów magnetycznych. Metoda wykorzystuje oddziaływanie sił strumienia magnetycznego na cząsteczki magnetyczne aplikowane na powierzchni badanego obiektu.

W przypadku wystąpienia wady następuje rozproszenie strumienia magnetycznego oraz zmiana układu proszku magnetycznego w tej okolicy. Badaniami magnetycznymi wykrywa się pęknięcia powierzchniowe lub podpowierzchniowe do ok. 2mm.

Sprawdzone, bezpieczne zawiesie otrzymuje protokół kontroli i odpowiednią blaszkę potwierdzającą okresowe bezpieczeństwo łańcucha.

Kontrola jest prowadzona przez wykwalifikowany i doświadczony personel, zarówno w miejscu użytkowania zawiesi jak i w siedzibie naszej firmy.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.


Certyfikaty poświadczające nasze kompetencje:

Galeria zdjęć: