Uwaga niebezpieczeństwo - Zrywka Drewna

Uwaga niebezpieczeństwo - Zrywka Drewna 

Łańcuch zrywkowy kwadrat, klasa 100

Mimo że prace leśne i sama zrywka trwają przez cały rok to zima, a właściwie początek roku to okres wytężonej zrywki drewna dla zakładów usług leśnych.

Mamy styczeń czas podpisywania nowych umów w leśnictwie na zrywkę drewna i szykowanie sprzętu.

Czas zacząć zrywkę, my do tego okresy przygotowywaliśmy się przez cały poprzedni rok. Postawiliśmy sobie za priorytet dostarczyć naszym klientom łańcuch do zrywki drzewa najwyższej jakości.

Zaczęliśmy od testów w maszynie zmęczeniowej i zrywającej zniszczyliśmy wiele metrów łańcucha od różnych producentów i po tych wszystkich testach stanęliśmy w punkcie "0". Okazało się że prawie wszystkie łańcuchy w klasie 10 nie spełniają naszych oczekiwań. Tak na szybko łańcuchy w klasie 10 które mają równe 8mm nie miały odpowiedniej siły zrywającej zazwyczaj pękały w okolicy 100KN (powinny 120KN), a jak się jakiś trafił który wytrzymał około 120kN to był za twardy i nie miał odporności na obciążenia dynamiczne których w lesie nie brakuje.

Były gorsze lub takie same jak nasz łańcuch, a przecież szukaliśmy czegoś lepszego.

Po rozmowach z jednym z producentów postanowiliśmy spróbować zrobić łańcuch który spełni nasze i klientów oczekiwania, miał mieć wytrzymałość minimum 120kN i być odporny na obciążenia dynamiczne. Po kilku miesiącach prób dotarł do nas pierwszy "nasz" łańcuch do zrywki drewna w klasie 10. Nie mogliśmy się doczekać i od razu wrzuciliśmy go do maszyny wytrzymałościowej. Wynik trochę nas zdziwił, był bardzo dobry. Badanie wskazało 126kN, czyli nasz łańcuch ma większą wytrzymałość niż zakładaliśmy i większą niż opisuje norma. Oczywiście badanie powtórzyliśmy kilkakrotnie i wszystkie wyniki wychodziły podobnie - łańcuch pękał po przekroczeniu 125kN.

Nasz łańcuch niestety jest trochę grubszy, bo ma 8,3mm przez co jest trochę cięższy ale nie udało uzyskać się odpowiedniej zrywalności przy grubości 8mm naszym zdaniem jest to po prostu niemożliwe.

Dzisiaj mamy łańcuch który możemy polecać w 100% jesteśmy go pewni i możemy konkurować jakością z najlepszymi również z jokerm marki Pewag który też ma fi 8,4mm, a przy tym zachowaliśmy bardzo rozsądną cenę łańcucha .

Link do testu:

Test siły zrywającej - łańcuch leśny kwadrat klasa 100

 

Łańcuch zrywkowy kwadrat, klasa 100Łańcuch zrywkowy kwadrat, klasa 100

Łańcuch zrywkowy kwadrat, klasa 100

Pozdrawiamy