O pasach transportowych słów klika

Każdego dnia przewożonych jest mnóstwo ważnych ładunków. Jeśli mają dotrzeć do celu nienaruszone i w odpowiednim stanie, powinny być profesjonalnie zabezpieczone. Służą do tego pasy transportowe, a najbardziej popularne są pasy uniwersalne jednoczęściowe i dwuczęściowe. Te pierwsze stosuje się, gdy nie można znaleźć wygodnego punktu zaczepienia. Określane też jako pasy ściągające, najczęściej wykorzystuje się do przymocowania ładunku do palety lub połączenia kilku elementów w jedną całość. Drugi ze wspomnianych rodzajów - pas dwuczęściowy, określany też jako pas transportowy z napinaczem, do odpowiedniego zastosowania potrzebuje dwóch punktów zaczepienia. Zależnie od tego, jak duży ładunek przewozimy, można wybrać pas transportowy dwuczęściowy o wytrzymałości - od 0,7t do 10t.

Pasy do zadań specjalnych

Trzeba pamiętać, że nie zawsze każdy model pasa nadaje się do przewozu, szczególnie jeśli chcemy przewozić towar do takich krajów jak Austria, Niemcy czy Szwajcaria. Tutaj warto zainwestować w pasy ergo, które są wymagane przy wwożeniu ładunku na teren tych krajów. Dlaczego ten rodzaj pasa jest tak dobry? Co go wyróżnia? Pasy z rodziny ergo charakteryzują się niezawodnym mechanizmem napinającym o dłuższej rączce, pozwala więc ona napiąć taśmę z większą siłą, co sprawia, że ładunek może zostać jeszcze mocnej dociśnięty do podłoża. Sprawia to, że bardzo stabilnie, niezawodnie unieruchamiają każdy przedmiot. Z takim pasem transportowym można sprawnie i bezpiecznie przewieźć praktycznie wszystko.

Pasy transportowe, inaczej też określane jako pasy mocujące, są dzisiaj niezawodnym sposobem, żeby przewieźć każde ładunki. I to nie tylko te duże, jak w przypadku transportu TIR-em czy mocowania samochodu na lawecie. Świetnie sprawdzają się też w mocowaniu lekkich ładunków na przyczepce. Ta różnorodność sprawia, że każdy może wypróbować takie rozwiązanie i przekonać się, jak jest pomocne. Skorzysta więc z tego zarówno wielka firma transportowa, używająca na co dzień pasów mocujących i przewożąca np. wielkogabarytowe przedmioty, jak i prywatna osoba chcąca po prostu przetransportować drobny ładunek.

Jeśli szukają Państwo wytrzymałych, solidnych pasów transportowo-mocujących, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Firma Cleo tworzy najwyższej jakości pasy z poliestru, który jest odporny na działanie kwasów mineralnych. Nasze pasy można stosować w różnych, trudnych warunkach, niestraszne im obciążenia i inne negatywne czynniki. Każdy pas odporny jest na wilgoć, smary czy oleje. Daje pewność, że ładunek zostanie przewieziony bezpiecznie z zachowaniem najważniejszych zasad transportu. Jednocześnie dostępne są też dodatkowe akcesoria do pasów, aby przewożenie ładunków było bardziej efektywne. W naszym sklepie znajdą więc Państwo liczne części, m.in. uchwyty, przejściówki, ochraniacze, czyli niezbędne zamienniki. Zapewniamy wysoką jakość obsługi i zawsze doskonałej jakości produkty. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!