Austriackie łańcuchy śniegowe na koła dla ciężarówek.


UWAGA: Nowe przepisy w Austrii:

Pojazdy ciężarowe: wszystkie samochody ciężarowe o ładowności powyżej 3,5 tony muszą być w okresie 01.XI - 15.IV wyposażone w łańcuchy śniegowe bez względu na aktualnie panujące warunki pogodowe.

Uwaga: łańcuchy śniegowe użytkowane w Austrii muszą spełniać wymagania lokalnej normy ONORM V5119. Prawo zabrania stosowania łańcuchów śniegowych "drabinkowych" lub tzw. łańcuchów sekcyjnych do ruszania.

Łańcuchy śniegowe w Norwegii. Wszystkie pojazdy o masie powyżej 3,5 tony w okresie od 15.XI do 31.III w rejonach Nordland, Troms i Finnmark muszą być wyposażone w łańcuchy śniegowe bez względu na warunki pogodowe. 

Dla pojazdów bez przyczep, naczep musimy posiadać przynajmniej 3 łańcuchy (2 na koła osi napędowej i jeden na oś skrętną). Dla pojazdów z przeczepą, naczepą musimy posiadać 7 łańcuchów (w przypadku kół bliźniaczych osi napędowej musimy założyć 4 łańcuchy na tą oś, 1 łańcuch na oś skrętną oraz 2 na koła przyczepy).

Łańcuchy śniegowe dostępne w naszej ofercie:

Łańcuchy śniegowe PEWAG z kolcami L 7 ST E
Łańcuchy śniegowe PEWAG

PEWAG "norweskie" z kolcami L..7 ST E
rekomendowane przez norweskich transportowców

Skręcane ogniwa z nagrzanymi kolcami zapewniają znakomitą trakcję na oblodzonych skandynawskich drogach. Stosunkowo mały ciężar własny ułatwia szybki i prosty montaż i demontaż. Łańcuchy pewag "norweskie" z kolcami charakteryzują się tym, iż części boczne siatki znajdują się wysoko na obu ścianach opony, zaraz pod jej barkiem. Taka konstrukcja łańcucha umożliwia montaż dwóch pojedyńczych łańcuchów na kołach "bliźniaka", co nie jest możliwe w przypadku standardowych łańcuchów rombowych. Siatka jezdna wykonana jest z ogniw o średnicy 7.0mm i kolców o średnicy 9 mm o falowanych ścianach bocznych. Taka budowa kolców zwiększa ilość materiału
o najwyższym stopniu utwardzenia i podnosi żywotność łańcuchów. Siatka posiada w swej konstrukcji - w zależności od rozmiaru łańcuchów - od 15 do 18 sekcji poprzecznych.

 

PEWAG "norweskie" z kolcami L..8 ST D
rekomendowane przez norweskich transportowców

Wzmocniona wersja łańcuchów pewag "norweskie" rekomendowana do bardzo trudnych warunków skandynawskich. Siatka jezdna wykonana jest jest z ogniw
o średnicy 8.0 mm i kolców o średnicy 10 mm o falowanych ścianach bocznych. Taka budowa kolców zwiększa ilość materiału o najwyższym stopniu utwardzenia i podnosi żywotność łańcuchów. Siatka posiada w swej konstrukcji
- w zależności od rozmiaru łańcuchów - od 24 do 27 sekcji poprzecznych.

Łańcuchy śniegowe PEWAG z kolcami L 7 ST E
Łańcuchy śniegowe PEWAG

 

Łańcuchy śniegowe PEWAG z kolcami L 7 ST E
Łańcuchy śniegowe PEWAG

PEWAG cervino CL .. R
łańcuchy o wzmocnionej - za sprawą zgrzewanych pierścieni  - konstrukcji do pojazdów ciężarowych do warunków średnio - trudnych

Dopasowując  stopień wzmocnienia łańcuchów do stale wzrastającej mocy pojazdó, łańcuchów pewag cervino CL .. R produkowane są w wersji zgrzewanej - siatka bieżna połączona jest z łańcuchami bocznymi za pomocą zgrzewanych, utwardzonych pierścieni. Łańcuchy pewag cervino CL .. R zbudowane są z ogniw 7.0 mm o przekroju kwadratowym. Dla mniejszych pojazdów ciężarowych i dostawczych produkowane są łańcuchy pewag cervino CL ..S budowane z ogniw 4.5 mm lub 5.6 mm w zależności od rozmiaru ogumiania. Łańcuchy te posiadają siatkę bieżną połączoną z łańcuchami bocznymi za pomocą zaginionych spinek.

 

kwb spur SLV ...
standardowe łańcuchy do pojazdów ciężarowych do warunków średnio-trudnych

Popularne od lat na polskim rynku łańcuchy kwb spur są standardowymi łańcuchami do średnio-trudnych warunków użytkowania. Mały ciężar własny łańcuchów umożliwia ich łatwy i szybki montaż. Łańcuchy zapewniają dobre walory trakcyjne. Spełniają wymagania austryjackiej normy ONORM V5119. Łańcuchy kwb spur produkowane są z ogniw 7.0 mm o przekroju kwadratowym.

Łańcuchy śniegowe PEWAG z kolcami L 7 ST E
Łańcuchy śniegowe PEWAG